• خرید انواع رادیاتور آلومینیومی و رادیاتور پنلی

رادیاتور

رادیاتور چیست؟

رادیاتور گرمایشی (به انگلیسی: Radiator) وسیله فلزی یا نیمه فلزی است که جنس آن بسته به نوع کاربردش می‌تواند متفاوت باشد. اغلب رادیاتورها به عنوان انتقال دهنده ی دمای آب عمل می‌کنند.

استفاده از رادیاتور ها در منازل جهت انتقال حرارت آب گرم رسیده از منبع دیگ به داخل ساختمان است.
جنس رادیاتورها متفاوت است، از جمله می‌توان به رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی، مسی و چدنی اشاره کرد.به ‌طور کلی رادیاتور منازل یک نوع مبدل حرارتی است که گرما را از آب گرم موجود در لوله های رادیاتور گرفته و به محیط، از طریق تماس سطحی با هوا و از طریق تابش گرمایی انتقال می‌دهد.از لحاظ انتقال حرارت مس بهترین انتقال را انجام میدهد اما به دلیل گرانی، مقرون به صرفه نیست.بعد از مس، بهترین فلز آلومینیوم می‌باشد که بیشترین بازدهی حرارتی را دارا بوده و زنگ نمی‌زند.

رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی که گاه همراه با ترکیبی از سرب می‌باشد، برای انتقال گرما در مصارف متفاوتی استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای رادیاتورهای آلومینیومی می‌توان به استفاده از آن در سیستم گرمایشی شوفاژ منازل و اماکن جهت گرم کردن محیط اشاره کرد. آلومینیوم بعد از طلا، نقره و مس، از نظر میزان رسانایی چهارمین فلزی به حساب می‌آید. این فلز در طبیعت به وفور یافت می‌شود و قیمت مناسبی نیز دارد. رادیاتورهای آلومینیومی، سبکتر، زیباتر از سایر رادیاتورها بوده و ضریب هدایت حرارتی بالاتری نسبت به انواع فولادی دارند. از دیگر مزایای رادیاتور آلومینیومی طول عمر بالا و عدم زنگ زدگی آن است. رادیاتورهای آلومینیومی امروزه در صنایع مختلفی از جمله صنایع خودروسازی و صنایع هوافضا مورد استفاده قرار می‌گیردند.

رادیاتور پنلی

نسل سوم رادیاتور که به رادیاتور پنلی شناخته شده ‌است، نوع توسعه یافته و پیشرفته تر نسل اول رادیاتورهای فولادی است با این تفاوت که معایب نسل اول یعنی رادیاتور های آلومینیومی را ندارد.از مزایای این نسل رادیاتورها را می‌توان به آسانی نظافت و تمیز کردن آنها، زیبایی و شکیل بودن آنها، وزن کم، بازدهی گرمایی بیشتر نسبت به رادیاتورهای نسل قبل به خاطر استفاده از کنوکتور، بازده گرمایی حدود ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ کالری با حجم آبگیری حدود ۵ لیتر آب و سازگاری کامل با پکیج به خاطر جنس فولادی آن و کمترین میزان آب در گردش سیستم پکیج دیواری نام برد.

انواع برند رادیاتور گرمایشی موجود در بازار

سوالی دارید؟ با ما در تماس باشید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید