• گاز کولر گازی

انواع گازهای کولرگازی

گاز کولر گازی یکی از اصلی ترین موارد در این دستگاه می باشد. انواع کولر گازی از وسایلی است که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. کولر گازی پس از مدتی برای این که به کارکرد خود ادامه دهد به شارژ نیاز دارد و در صورت نبود گاز فریونی مناسب آن، سیستم تبرید کولر گازی با اختلال روبه رو شده و به خوبی کار نمی‌کند.

در نتیجه محیط را خنک نمی‌کند. برای شارژ کولر گازی از گازهای مختلفی استفاده می‌کنند که در این مقاله به بررسی و تفاوت آن‌ها می‌پردازیم. گاز کولر گازی انواع مختلفی دارد که در ادمه به بررسی آن ها می پردازیم. بعد از مطالعه دقیق این مطلب شما به راحتی می توانید بهترین گاز را از بین انواع گاز کولر گازی انتخاب کنید.

انواع فیلتر خودرو - گاز کولر ، گاز فریون 22 ، گاز فریون r134a ، گاز فریون r404a

گاز مبرد کولر گازی چیست؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که، گاز مبرد کولر گازی چیست؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخی بدهیم ابتدا بهتر است فرایند کولرگازی و نقش گاز در خنک کردن محیط را بدانیم. در فصل داغ تابستان، کولر گازی خانه، هوای گرم محیط را می‌گیرد و با استفاده از تبخیر مایع آن را به هوای خنک تبدیل می‌کند. حال این سوال پیش می‌آید که تبخیر مایع چیست و چه نقشی در پروسه خنک کردن هوا دارد؟

کولرگازی از اجزای مختلفی مانند کمپرسور، اواپراتور و کندانسور تشکیل شده است. در کولر گازی نوعی گاز خاص یا ماده خنک‌کننده وجود دارد که توسط کمپرسور فشرده شده و گرمای خود را از دست می‌دهد و به مایع تبدیل می‌شود. سپس در کندانسور خنک شده و طی فرآیندی سرمای خود را به فضا می‌دهد.

باید بدانید این گاز خنک کننده می‌تواند بار‌ها و بار‌ها به مایع و گاز تبدیل شود. این فرآیند آنقدر ادامه پیدا می‌کند، تا گاز فاسد و یا در نهایت تمام شود. در این زمان است که افراد، به فکر شارژ گاز کولر گازی خود می‌افتند، زیرا کارکرد همیشگی کولر گازی دچار مشکل شده و دیگر خبری از آن باد خنک نیست. باید بدانید اجزای مختلف کولر گازی نیز، برای عملکرد بهتر و بیشتر، به شیوه‌های مختلفی تمیز و پاکسازی می‌شوند، یکی از این قطعات خاص کندانسور است. باید بدانید شستشوی کندانسور کولر گازی، با رعایت اصول و قوانین می‌تواند بسیار راحت باشد.

گاز کولر گازی R22

اگر بدانید که گاز کولر گازی چیست سعی می کنید بهترین گاز را برای کولر خود انتخاب کنید. شاید به جرات می‌توان گفت معروف ترین گاز برای کولر گازی اسپلیت و کولرهای گازی صنعتی و همین‌طور یخچال‌های خانگی، گاز R22 است.
گاز R22 دارای ترکیب فرمولی HCFC است که به آن هیدرو کلروفلورو کربن نیز گفته می‌شود. این گاز با توجه به ترکیبی که دارد برای لایه اوزون خطرساز است.
از این رو در جوامع پیشرفته از گازهایی مانند R600a استفاده می‌کنند تا بتوانند از گرم شدن بیش از حد زمین جلوگیری کنند؛ اما با این وجود گاز R22 هم چنان کاربرد زیادی دارد و توسط کمپانی‌های معروفی مانند هانیول که متعلق به کشور امریکاست عرضه می‌شود.

گاز مبرد R22 کولیب - انواع گاز مبرد - استعلام قیمت و فروش - گازr22-گاز فریون r22

گاز کولرگازی  R410A

گاز r410a پرکاربردترین گاز امروزی شناخته می‌شود و ترکیبی از گازهای مبرد فریونی نظیر R32 و R125 است. شرکت‌های زیادی با توجه به محبوبیت این گاز، آن را عرضه می‌کنند. گاز r410a بیشتر برای کولر گازی اینورتر یا کم مصرف که از پیچیده‌ترین کولرهای گازی به شمار می‌رود و کولر گازی پرتابل استفاده می‌شود.

در صورتی که گازهای دیگر می‌توانند برای اغلب مدل های کولر گازی به کار روند. از طرفی در بین گازهای کولر، دو گاز R410A و R22 با یک دیگر رقابت زیادی می‌کنند. با درک بهتر اینکه گاز کولر گازی چیست متوجه مضرات گاز R22 و مزیت های R410 می شوید.
گاز R410a نسبت به گاز R22 گنجایش سرمای بیشتری دارد و می‌تواند سرمای بالاتری نگه داری کند و خنک تر از R22 است. گاز R22 نسبت به گاز R410a به شارژی بیشتری نیاز دارد و نقطه جوش آن بالاتر است؛ اما سرمای تولید شده حاصل از گاز R410a  ماندگاری بیشتری دارد.
بنابراین اغلب افراد با توجه به مزایای این گاز، از آن به نسبت R22 بیشتر استفاده می‌نمایند.

گاز مبرد R410a کولیب-coolib-انواع گاز مبرد-استعلام قیمت و فروش-گازr410a

گاز R134

گاز R134 با فرمول شیمیایی CH2FCF3 شناخته می شود. این گاز در زمره ی پرکاربردترین ترکیبات دسته‌ی هالوآلکان‌ها قرار می گیرد. گاز 134 ساخته شده است تا به عنوان یکی از جایگزین های مهم CFC و HCFC قرار بگیرد.

این گاز غیر سمی است و از لحاظ زیست محیطی ایمن می باشد و به محیط زیست آسیب نمی رساند. به عنوان یک خنک کننده، دارای راندمان انرژی و ویژگی های مشابه گاز R-12 است. اما استفاده از گاز R12 سبب گرم شدن کره زمین و تخریب لایه اوزون می شد، در نتیجه استفاده از این گاز ممنوع شد و گاز R134 جای آن را در صنعت گرفت. این گاز به عنوان ماده اولیه برای فلوروپلیمرها است.

این محصول به عنوان خنک کننده در سیستم های تهویه مطبوع خانگی و تجاری و حتی صنعتی استفاده می شود. از گاز R134 در یخچال ها، چیلرها، کولرهای خودروها، خنک سازی رایانه ها و اسپیلت ها بهره می گیرند. مبرد R134a همچنین می تواند به عنوان محرک آئروسل برای دفع آفات و رنگ و یا مواد خاموش کننده آتش استفاده شود.

قیمت به روز گاز R134a | فروش کپسول 13 کیلویی | کولیب | آلفا | گاز فریون - شرکت طرح و ساخت دامون

گاز R404A

این مبرد غالباً برای سیستم‌هایی سردسازی که به دماهای -۴۵ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد احتیاج دارند استفاده می‌شود. این گاز بیشتر در صنایع حمل و نقل صنعتی و تجاری که بازه‌ی دمایی زیادی احتیاج دارند مناسب است.

این مبرد از نظر آرایشی بسیار شبیه R-22 است و بعضی مواقع دارای عمل‌کرد بهتری نیز است. به اینکه R-404A واکنش سریعی با آب یا هوا ندارد، برای بیشتر مصارف بی‌خطر است. همچنین این گاز غیرمشتعل، بدون رنگ و بدون بو است.

گاز مبرد R404 کولیب-coolib -انواع گاز مبرد-استعلام قیمت و فروش-گازr404a

گاز R406A

گاز R406 ترکیبی از سه جزء کلرودی فلوئورومتان (R-22)، ایزوبوتان (R-600a) و کلرودیفلوئوراتان (R-142b) در نسبت 55/4/41 است. این مبرد به عنوان یک جایگزین قطره ای برای R-12 طراحی شده است که با لوبریکانت های معمولی روغن معدنی مورد استفاده در سیستم های R-12 سازگار است.

از آنجا که این مخلوط زئوتروپیک است، دارای طیف وسیعی از نقاط جوش است که می تواند اثربخشی عناصر انتقال حرارت در تجهیزات تبرید را افزایش دهد.

گاز مبرد R406A برای تهویه مطبوع اتومبیل و تبرید خانگی مناسب است. علاوه بر این، جایگزینی قطره ای برای R12 می باشد و در اسپیلت ها و کولرهای گازی کاربرد دارد و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، این گاز مقرون به صرفه است و قیمت مناسبی دارد.

شارژ گاز با دستگاه الکترونیکی در محل با بهترین و مرغوب ترین گازهای سرد کننده

گاز R407C

به خاطر ویژگی‌های ترمودینامیکی R-407C که به خصوصیات R-22 نزدیک است، این مبرد جایگزین مرسوم برای شارژ کردن تجهیزات R-22 هست.

ترکیب هیدروفلوروکربن‌ها شامل مخلوطی از پنتافلواتان، دیفلورومتال و تترافلوراتان-۱،۱،۱،۲ هستند. این مبرد در کولرهای گازی (اسپیلت) و چیلرها و دیگر سیستم خنک‌کننده در مصارف مسکونی و تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. R-407C همچنین در لوازم خنک‌کننده دمای متوسط نیز استفاده می‌شود.

R-407C در لوازمی که جدیداً ساخته می‌شوند زیاد استفاده می‌شوند. تجهیزاتی که برای نگهداری نیتروژن استفاده می‌شوندبا گاز R-407C به خوبی کار می‌کنند. در عین حالی که می‌توان در لوازم جدید از گاز R-407C استفاده کرد، R-407C برای شارژ کردن تجهیزاتی که دارای گاز R-22 هستند نیز قابل استفاده است البته این کار شامل تعویض روغن نیز باشد.

گاز فريون R407C - شرکت گازهای آزمایشگاهی پرشین گاز البرز

توجه: به دلیل تخصصی بودن فروش قطعات کولر گازی و انتخاب صحیح آن لطفا از طریق صفحه ی درخواست تعمیرات اقدام فرمایید.

پرکردن فرم درخواست قطعات کول گازی و ارسال عکس ضروری میباشد.

سوالی دارید؟ با ما در تماس باشید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید