دسته‌بندی نشده

5 مزیت کولر گازی اینورتور نسبت به کولر گازی ساده

مزیت کولر گازی اینورتور چیست؟ 

تفاوت کولر گازی ایینورتر با معمولی در چیست؟

اینورتر بهتر است یا معمولی؟

مصرف برق کدام یک کم تر میباشد؟

آیا خرید کولر گاری اینورتر به صرفه می باشد؟

همه این سوالات شاید برای شما پیش اماده باشد.

در این مطلب  قراراست تفاوت کولر گازی اینورتر با کولر گازی معولی را بررسی کنیم …

بزرگ ترین تفاوت بین کولر گازی معمولی و اینورتر این است که موتورکولر گازی اینورتر دارای سرعت متغیر میباشد.

این در حالی است ک سرعت موتور در کولر گازی های معمولی ثابت میباشد.

یکی از مهم ترین تفاوت های این دو کولر این میباشد که کولرهای اینورتر مصرف برق کمتری نسبت به کولر های گازی معمولی دارند.

سومین تفاوت بین این دو نوع از کولر این است که کولر های اینورتر سر صدای کمتری نسبت به مدل معولی کولر های گازی دارند.

چهارمین تفاوت بین این دو نوع کولر گازی تفاوت در تکنولوژی به کار رفته در آن ها است که به سبب این تکنولوژی در کولر های اینورتر موجب شده خنک کنندگی و گرمایش کارآمدتر و سریعتر نسبت به مدل معمولی این نوع کولر شده است.

پنجمین تفاوت هم میتوان به عدم وجود خازن و سیم پیچ استارت در داخل سیستم داخلی کولرگازی اینورتر اشاره کرد.

و نهایتا آخرین تفاوت این دو نوع کولر به عمر کولر گازی مربوط بوده و حاکی از این است که نسبت به کولر های معمولی کولر گازی های اینورتر دارای استهلاک کمتری بوده9 وعمر مفید بیشتری دارند.

 

سرعت متغیر

با تغییرات مقدار ولتاژبرق ورودی به کمپرسور سرعت کارکرد موتوردر کولر های اینورتر میکند تغیر میکند.

در کولرگازی های اینورتر موتور به این صورت کارکه در لحظه ی راه اندازی با سرعت کمتری شروع به کار میکندو سپس به مرور بیشتر میشود که همین امر باعث کاهش انرزی و برق مصرفی در این کولر ها نسبت به کولر های معمولی میشود.

مصرف برق کمتر

در کولر های معمولی هنگامی دمای محیط به دمای تنظیم شده میرسد موتور دستگاه خاموش میشود و زمانی که دما تغییر میکند موتور مجددا استارت زده و شروع به کار میکند تا دمای محیط را دوباره به دمای تنظیم شده برساند ولی در کولرگازی های اینورتر اینگونه نیست در هنگامی که دمای محیط به دمای تنظیم شده برسد موتور خاموش نمیشود بلکه دور موتور خود را پایین می آورد و از توان کمتری استفاده میکند که این امر باعث میشود تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

لرزش و صدای کمتر

کمپرسورهای معمولی برای کار کردن به آمپر بالای نیاز دارند که این سطح از انرژی به صورت گرما تلف میشود و بخاطر دور بالای زیادلرزش و صدای نسبتا بیشتری دارد این در صورتی است که کمپرسور های اینورتر بسیار کم صداتر بوده و به خاطر قابلیت کار کردن با دور پایین کمترین انرژی گرمایی را مصرف می کنند.

دمای یکنواخت تروسرمایش/گرمایش سریتر

سرعت سرمایش و گرمایش کولرهای اینورتر بیشتراز کولرگازی های معمولی است.همچنین دمای تولید شده در اتاق بسار یکنواخت تر می باشد که دلیل این عمر متغیر بودن سرعت کمپرسور در کولرگتزی های اینورتر است.

در ابتدای شروع عملیات سرمایش یا گرمایش کولر گازی اینورتر توان خود را برای رساندن دمای محیط به دمای تنظیم شده به کار میبرد و بعد از رسیدن دما محیط به دمای تنظیم شده کمپرسور با کاهش سرعت خود دما را به صورت یکنواخت حفظ میکند که در کولر گازی های معمولی هنگام رسید به دمای تنظیم شده کمپرسور از کار می افتد و بعد از افت چند درجه ای دمای محیط موتور دوباره استارت زده ودمای محیط را دوباره به دمای تنظیم شده می رساند.

عدم وجود خازن و سیم پیچ استارت

در سیستم کولر های اینورتر خبری از سیم پیچ استارت نیست و طراحی آن به صورت سیم پیچی ستاره ای است.

یکی از معایب استفاده خازن در سیستم کولر های گازی آن است که در هنگام استارت به دلیل آمپر زیادی که دریافت میکند ممکن است باعث  صدمه زدن به وسایل برقی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *